Wielkie oczekiwanie
Czekamy na nią z utęsknieniem już od jakiegoś czasu. Dość już mamy ciężkich kurtek, butów i kożuchów. Pora już schować je do szafy, gdzie spokojnie mogą poczekać na kolejną zimę. Śniegu nie było nie wiadomo w jakich ilościach, ale śliska nawierzchnia i skrobanie szyb w autach to zdecydowanie nie są przyjemne wyzwania dnia. Wstajesz za oknem ciemno, wracasz popołudniem po szkole czy pracy do domu znowu ciemno. Słońce to nieczęsta przyjemność tego okresu… Zdecydowanie czas na zmianę.
Zmiany….
Zmienia się nie tylko przyroda: pojawiają się kwiaty, zieleń na dworze i śpiew ptaków, ale także człowiek ulega zmianie. Przede wszystkim na nowo chce się żyć. Pojawiają się duże zasoby energii, które motywują do działania. Za oknem słońce o poranku, ciepłe powietrze na dworze… I ogrom kolorów wszędzie. Świeże owoce i warzywa dostępne w sklepach i na ryneczkach.. I przede wszystkim możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spacerki, biegi i zabawy poza domem 🙂 to bardzo ważne aspekty dla naszego samopoczucia i zdrowia.
Wyzwania
Wielu z nas „zaoszczędziło” nadmierne kilogramy po zimie. Nie ma się co dziwić, monotonność dnia codziennego i szarość za oknem na pewno demotywowały wielu z nas, by zadbać o swoją sylwetkę. Wiosna minie, za chwilę nadejdzie lato i to dobry czas, by o nią zadbać. Tutaj podstawa to nastawienie! Ruch, dieta i motywacja – to dobry początek do podjęcia działań w tej kwestii. Przygotuje nas do lata.
Dzieci
Wiosna to rewelacyjny moment, by oderwać nasze pociechy od telewizorów i komputerów. Spędzanie czasu na zewnątrz na spotkaniach ze znajomymi, wspólne gry, wycieczki rowerowe, czy chociażby spacer to niepowtarzalna alternatywa dla siedzenia na kanapie z nosem w ekranie. To nie tylko opcja dla naszego zdrowia i kondycji, ale obcowanie z innymi prowadzi do zawierania nowych kontaktów i rozwijania obecnych. Przyjaźnie, pierwsze miłości… wiele niesamowitych emocji i wrażeń. Otwórzmy się na nie, bo czas mija nieubłagalnie i nie można go cofnąć. Lepiej żałować czegoś co zrobiliśmy, niż nawet nie spróbować. Zatem…oby trwała jak najdłużej nasza piękna, cudowna wiosna.

 

MegaJunior logo blog podpis