Wakacje kiedyś i dziś :-). Czy ktoś pamięta dzieciństwo dwadzieścia lat temu?

Najlepsze wakacje na dworze z rówieśnikami grając w piłkę, skacząc w gumę i zabawy w chowanego czy podchody? Wspólna jazda na rowerach albo powstające zamki z piasku?

I wielka obraza na rodziców, którzy wołali swoje pociechy do domów, gdy zabawy trwały w najlepsze. Jejku, tym co tego doświadczyli pewnie uśmiech na same wspomnienia pojawia się na twarzy…

Blog megajunior dzieci na podworku artykuł wakacje

A teraz? Rowery – sporadyczna atrakcja a reszta? Niektórzy pewnie zastanawiają się co można mieć na myśli wspominając o takich rozrywkach.

Teraz wakacje? Komputery, tablety, gry on-line, ewentualnie basen wystawiony pod domem…teraz niewiele dzieci wie, co kryje się pod nazwą „trzepak”, doświadczyło zabaw w szerszym gronie czy wyjechało na kolonie. Czy to jest lepsze? Zdecydowanie i raczej jednogłośnie można powiedzieć: nie. Dzieciństwo to najlepszy beztroski czas w życiu. Wszystkie, jakże wtedy wielkie problemy są niczym w codzienności dorosłości. Poza tym rówieśnicy dają podstawę budowania relacji międzyludzkich i umiejętności współpracy z innymi.

Blog megajunior artykuł wakacje

Nie ma co zamykać się szczelnie w odosobnieniu w czterech ścianach. Życie jest za krótkie (czas tak szybko mija) by pozwolić mu po prostu przeminąć.

Myślimy, że wakacje z rówieśnikami to przygoda i frajda którą wspominamy i będziemy wspominać całe życie.

Udanych wakacji życzy Wam MegaJunior.

Piszcie w komentarzach jak to wyglądało kiedyś u Was na podwórku :-).

MegaJunior logo blog podpis